Pružinové matrace – nové technologie i kvalita

Nejenom pamětníci možná s hrůzou v oku vzpomínají na pružinové matrace, které byly k dispozici během jejich mladších let. Na trhu jiná technologie nebyla, a ačkoli tyto výrobky nebyly nijak dokonalé, zkrátka na ně byli odkázání.  V průběhu let se však technologie výroby velmi výrazně změnila, došlo i na zlepšení všech použitých materiálů a díky tomu si ty současné pružinové matrace našli místo v mnoha ložnicích. Svými vlastnostmi totiž nijak nezaostávají vůči těm ostatním, které jsou na našem trhu k dostání. Pokud i vy hledáte vhodnou a kvalitní matraci, určitě jim dejte šanci. S nekvalitními výrobky let minulých se rozhodně nemohou srovnávat.

Základem pružinových matrací je samozřejmě jejich jádro, které je vyrobeno z pevných a odolných pružin. Ty jsou zájemně propojeny a tím vytváří jednotný celek. Díky volbě hustoty pružin, výšky pružin nebo i typů lze docílit toho, že matrace má přesně ty požadované vlastnosti, která zákazník potřebuje. Ať už je to výška jako taková, tak i celková tvrdost, nebo naopak měkkost. Právě díky mnoha různým možnostem se pružinové matrace liší i z hlediska svých cen. Na trhu jsou jak ty nejlevnější modely, tak jedny z takových, které patří mezi ty nejdražší matrace, které jsou k dostání.

Naprostou samozřejmostí jsou i takzvané anatomické zóny, které jsou jednou z vlastností matrací, díky kterým může být každý spánek naprosto nerušený. I pružinové matrace se těmito zónami vyznačují, a celkově tak zajistí, že vaše tělo bude vždy dokonale podloženo a bude v jedné rovině, ačkoliv jednotlivé části vašeho těla jsou jinak těžké. Právě takto princip anatomických zón funguje. Samozřejmostí je také vysoká vzdušnost celé matrace, a tak je zaručen perfektní odvod teplého či vlhkého vzduchu od vašeho těla. To tak eliminuje nadměrné teploty a zvýšené pocení během noci.

 

Taštičkové matrace – dovedené k dokonalosti

Ačkoliv jsou pružinové matrace velmi oblíbené a technologie jejich výroby je natolik dokonalá, že mají pouze několik málo negativ, přesto byly inovovány a díky tomu se tato inovace stala tím nejprodávanějším zbožím. Abychom tedy byli konkrétní, jedná se o takzvané taštičkové matrace, které jsou doslova hitem posledních let. Jejich konstrukce je velmi jednoduchá. Jedná se o použití standardních pružin, které jsou však zabaleny do takzvaných taštiček. A to každá pružina samostatně. V principu se jedná o bavlněné sáčky, do kterých jsou dané pružiny všité. Díky tomu mají taštičkové matrace stejné vlastnosti, které mají i matrace pružinové, ale zároveň eliminují jakékoliv negativní vlastnosti. Jedná se především o různé vrzání, které vzniká třením jednotlivých pružin o sebe. Díky takové jednoduché věci je kompletně eliminováno.

Hlavní výhodou této matrace je rozhodně i její celková vzdušnost. To je dáno tím, že mezi pružinami a tedy i samotnými taštičkami je na rozdíl od jiných matrací pouze vzduch. Díky tomu může samotná matrace perfektně dýchat a odvádět tak teplý vzduch od vašeho těla. Ten samozřejmě nezůstává v matraci, ale dále prostupuje pryč. I díky tomu jsou taštičkové matrace vhodné například na různé starší chalupy, kde se často drží vlhkost a u běžných matrací by hrozilo, že se samozřejmě bude tvořit i uvnitř nich, což je první krok ke vzniku plísní.

Pokud nad těmito matracemi uvažujete, určitě je to dobrá volba. Samozřejmě lze vybírat jak z mnoha různých tuhostí a tvrdostí, tak z různých typů, které mají několik anatomických zón. Taštičkové matrace jsou vhodné hlavně na pevné tvrdé podklady, a na rošty se moc nehodí. Pokud tedy takovou postel máte, taštičková matrace vám v každém případě perfektně posouží. A výsledkem bude váš spokojený a klidný spánek, při kterém načerpáte energii do nového dne.