Chrániče matrace

Většina z nás ví, jak důležitý je pro lidský organismus spánek, a proto si pořizuje kvalitní matraci. Obvykle se jedná o nemalou investici, proto bychom se k ní měli chovat šetrně. Nejideálnějším řešením je zakoupení chrániče na matraci.

Jedná se o elegantní ochrannou vrstvu, která výrazně prodlouží životnost matrace a zvýší hygienu lůžka. Důležitá je obzvláště ochrana proti oděru, která je při pravidelném používání patrná na potahu matrace. Jde zároveň o tepelnou izolaci a ochranu před znečištěním. Velmi oblíbené jsou u osob trpících inkontinencí, jelikož je chránič matrace nepropustný a zadrží tekutinu. To ocení i rodiny s dětmi, jelikož si děti na matracích rády hrají a často kolem sebe něco rozlijí.

Materiál chráničů

Na výrobu chráničů se používají různé druhy materiálů.

  • Polyuretanový zátěr + froté

Je nepropustný, ale prodyšný. Nevytváří se na něm mapy a nedrží se zápach. Na vrchní části froté materiál, který je pro pokožku příjemný. Prát lze až na 90°C.

  • Duté vlákno

Vrchní vrstvu tvoří 100% bavlna, vnitřní část je vyplněna dutým vláknem. Potah lze prát až na 95°C. Ochrání matraci před mechanickým oděrem a zachycuje vlhkost lidského těla.

  • Kombinace Molton bavlny a polyuretanu

Velmi oblíbená varianta. Chránič zadrží tekutinu, ale je prodyšný. Molton bavlna je jemná a hladká.

V nabídce naleznete celou řadu různých rozměrů, které kopírují velikosti matrací. Chránič se na matraci umístí pomocí gumy, která je všitá v každém jeho rohu.

Filtrování zboží:

Řádkový výpis | Obrázkový výpis