Saténové povlečení

Spánek a jeho kvalita má velký dopad na váš život. Bez dobrého a plnohodnotného spánku jen velmi obtížně dosáhnete vynikajících výsledků v profesním i soukromém životě a také vám hrozí celá řada zdravotních komplikací.

 

Na kvalitu vašeho spánku má pochopitelně vliv více faktorů. Špičková matrace je jeden z těch hlavních. Málokdo z vás si však uvědomuje důležitou roli ložního povlečení. Kromě své estetické funkce plní mnohem důležitější - ochrannou funkci. Povlečení a ložní prádlo zabraňuje tomu, aby se poškozovaly a špinily peřiny, přikrývky a polštáře. Kvalitně ušité ložní prádlo je zárukou, že vám vaše peřiny a přikrývky vydrží mnohem déle.

 

Jsme nesmírně rádi, že se naprostá většina z vás při výběru povlečení nesoustředí pouze na nízkou cenu. Naopak kladete velký důraz na to, aby byl materiál příjemný na omak, kvalitně ušitý a dal se snadno vyprat a vyžehlit.Satén je jedna z tkanin, která přesně tyto parametry splňuje do puntíku.

 

Satén je tkanina s atlasovou vazbou. Díky ní má typicky lesklý vzhled a je hedvábná na omak. Saténové povlečení se vyrábí z nejjemnějších přízí. Satén může být setkán z přírodního hedvábí, viskózy, polyesteru či polyamidu. Bavlněný satén se vyrábí ve dvou základních kvalitách. Jde o mercerovaný a kalandrovaný satén. První je díky použitému procesu kvalitnější a dražší.

 

Saténové povlečení z našeho e-shopu je v drtivé většině vyrobeno ze 100% bavlněného saténu.

 

V naší nabídce máme jak klasické, tak i francouzské či prodloužené povlečení na přikrývku. Naše saténové povlečení je ryze český výrobek. Garantujeme vám vysokou kvalitu zpracování. Povlečení vyrábíme z velejemných česaných přízí, s mnoha barevnými variantami a vzory. Pro naše ložní prádlo je typické, že je na dotek velmi příjemné a snadno jej vyžehlíte.

 

Hlavní výhody saténového povlečení

Již jsme se k několika výhodám dostali. Satén je skutečně nesmírně příjemný na opak, snadno se pere i žehlí. Má však jednu klíčovou vlastnost, skvělou termoregulaci. V horkých dnech vás saténové ložní povlečení skvěle ochladí. V zimě naopak příjemně zahřeje.

 

Povlečení ze saténu působí nesmírně elegantně a je ozdobou každé ložnice. Z nabídky našich vzorů si jistě vyberete povlečení i do vaší postele.

 

Jak prát satén?

Často se na nás obracíte s dotazem, jak správně vyprat satén a saténové povlečení. Nebojte se, není to žádná věda.

Samozřejmě nejopatrnější metoda pro praní saténu je tradiční ruční praní ve studené vodě. Tato metoda dovede satén nejlépe ochránit před poničením a postupným vyblednutím.

Protože je satén nesmírně jemná látka, velmi snadno může dojít k zatržení vláken. Rozhodně je proto vhodnější prát saténové povlečení v pracím pytli. Pokud jej nemáte, určitě si vystačíte s klasickým bavlněným povlakem na polštáře, do kterého povlečení vložíte. Také doporučujeme přehodit povlečení na rubovou stranu.

Teplota praní saténu by neměla přesáhnout 40 °C. Pamatujte na to, že při výrobě látky byly barvy ustáleny na tyto teploty a při praní ve vyšších teplotách by mohlo poměrně brzy dojít k vyblednutí barev. praní na 40°C

NIKDY saténové povlečení nedávejte ždímat. Polštáře i peřiny mají zapínání na zip. Tento před praním zapněte. Právě zip je při praní často příčinou nevratného poškození vláken na povlečení.

NIKDY nepoužívejte prací prostředky s bělidly na bázi chlóru. Naše povlečení je většinou barevné, a proto je pro jeho praní vždy lepší sáhnout po pracím prášku nebo pracím gelu pro barevné prádlo. Aviváž určitě není nutná.

Po vyprání saténové povlečení ihned pověste. Tímto způsobem můžete celkově eliminovat nutnost žehlit satén. Pokud se povlečení chystáte usušit v sušičce, určitě můžete. Zvolte však program s nejnižší teplotou. Ani žehlení pomačkaného saténu však není žádná věda.

Jak žehlit satén?

Satén, jakkoliv je jemný, se nemusíte obávat žehlit. Vždy však žehlete BEZ NAPAŘOVÁNÍ. Na každém povlaku na polštář i peřinu najdete konkrétní pokyny. Některé typy saténového povlečení mají nemačkavou povrchovou úpravu. Jiné doporučujeme žehlit, maximálně však do teploty žehlící plochy 150 °C.

Saténovou tkaninu můžete také žehlit přes utěrku, je to nejsnazší cesta, jak zabránit poškození látky vysokou teplotou.