Jak vybrat správnou matraci?

Spánek je jednou z nejdůležitějších fází celého dne. Během něho totiž naše tělo regeneruje a také čerpá energii. Kvalitu spánku může ovlivňovat celá řada různých faktorů. Tím nejdůležitějším však je kvalitní matrace.Ukázka matrace

1) Tvrdost

Jedná se o jeden z hlavních parametrů výběru. Samotná volba tvrdosti je hlavně individuální záležitostí, jelikož někdo dává přednost především matraci měkčí, jiný zase tvrdší. Ideální je si v různých studiích matrace vyzkoušet, a následně vybírat v této oblasti tvrdosti.

2) Typ roštu

Před nákupem je vhodné zkontrolovat, jaký máte na své posteli typ roštu. Tedy pokud nějaký máte. Pokud ano, jsou vhodné latexové matrace nebo také unikátní matrace s línou pěnou. Naopak na rošt se nehodí pružinové matrace nebo vylepšený stupeň matrace taštičkové. Zde důrazně doporučujeme pevnou podložka - desku.

3) Prostředí

Pokud bydlíte v novostavbě či bytě s kvalitními izolačními vlastnostmi, je v podstatě jedno, jaký typ matrací si vyberete. Problémy však mohou nastat, když se ve vašem domě drží vlhkost. V takovém případě je dobré volit matrace s maximální vzdušností. Ty nejlepší v tomto ohledu jsou pružinové nebo taštičkové matrace. Jejich jádro je totiž téměř duté a tak zde není riziko, že by tady mohla vznikat plíseň.

4) Velikost

Pokud máte manželskou postel, je lepší volbou pořídit si dvě matrace. Výhodou je, že si každý může zvolit tvrdost matrace, která mu vyhovuje. Navíc při praní potahů se velký potah jenom málokdy vejde do domácí pračky.

5) Cena

Také jedno z nejdůležitějších hledisek výběru. Samozřejmě platí, že čím větší investice, tím větší kvalita a výdrž. Pokud se jedná o dlouhodobě ležícího člověka, určitě je lepší dražší matrace s línou pěnou. Pokud však bude sloužit k občasnému přespání, není problémem levnější pružinová matrace.

6) Délka dodání

Obvyklá doba dodání je 7 dnů od objednání. V případě, že požadujete atypický rozměr či jen drobnou úpravu matrace dle Vaší postele kontaktujte nás. Úpravy provádíme zdarma.